Masáže
Josef Manoušek

Co nabízím

 

REGENERAČNÍ A REKONDIČNÍ MASÁŽ

ÚČINKY MASÁŽE

Při masáži dochází k prokrvení a uvolnění svalů, tím také masáž pomáhá zlepšovat jejich funkci (zvyšuje se elastičnost svalových vláken).

Uvolnění svalů zad způsobí následně také uvolnění míšních nervů (nervů odstupujících od páteře) – při skřípnutí těchto nervů ztuhlým svalstvem totiž může být příčinou mnoha bolestí nebo i brnění v končetinách.

Masáží se stimuluje krevní a mízní oběh, z těla se odvádějí škodliviny (zplodiny látkové výměny), které se nahromadily ve svalech po namáhavé činnosti. Posilováním výměny látek masáž přispívá také k úbytku tukových usazenin.

Díky prokrvení a zvýšené činnosti kožních buněk se pokožka stává pevnější a pružnější.

Intenzivní a pravidelnou masáží je možno částečně narušit tukové tkanivo, či alespoň zabránit jeho ukládání. Časem tak kousek po kousku zmizí i mnohé tukové polštářky.

Masáž aplikovaná na podkožní tkanivo v okolí kloubů klouby uvolňuje a zvětšuje jejich pohybový rozsah. Zvyšuje také pružnost pouzdra, zmenšuje otoky, odstraňuje usazeniny solí a všech odpadních látek, které jsou často příčinou obtíží.

Masáž prospívá i vnitřním orgánům. Aktivuje nervy kolem páteře, ty jsou napojeny na vnitřní orgány – žaludek, játra, plíce, slinivku a další. Stimulací nervů dochází k povzbuzení činnosti orgánů.

Masáž uvolňuje energetické blokády a působí celkovou harmonizaci organismu.

Léčebné možnosti masáží:

Obecnou nejširší indikací léčebných a regeneračních masáží je zrychlení regeneračních pochodů, eventuálně fyzické nebo psychické vyladění k nějakému výkonu nebo navození příjemných pocitů.

Masáž preventivní:

Předchází různým onemocněním , velké fyzické bolesti, stresům a nebezpečných psychických stavů.. Je určena ke zlepšení zdravotního stavu, k posílení organismu zanedbávaného nedostatkem pohybové činnosti i dalšími zdravotně negativními vlivy. To se projevuje na řadě anatomických i funkčních příznaků (např. kůže je málo pružná, klouby nepohyblivé, svalstvo ochablé a zkrácené, páteř křivá a různě vychýlená a hlavně bolestivá, tělesná zdatnost nízká, šlachy a svaly lehce praskající). Nejde o organismus nemocný, ale ve srovnání se zdravím jedincem, jde silně handicapovaný. Náprava je možná pomocí preventivní masáže. Vyžaduje delší čas a určité urychlení je možné docílit pravidelným použitím preventivní masáže. Jde zpravidla o masáž celkovou, vydatnou (tvrdší), mimo jiné pomocí důkladného hnětení svalstva i s využitím všech vhodných variant tepání

 

 

SPORTOVNÍ  MASÁŽE

 

NEDOPORUČUJEME  MASÍROVAT:

 

Částečná kontraindikace

 

Úplná  kontraindikace

 

 

MEDOVÁ MASÁŽ – DETOXIKAČNÍ

 

Je to především detoxikační masáž, pomocí které se odstraňují z tělesných tkání  staré usazeniny a jedy. Napomáhá obnovení přirozené detoxikaci organismu.

Provádí se na zádech (vzpřimovač trupu), ale je také vhodné udělat medový zábal  dolních končetin, což je účinné proti celulitidě a revmatismu.

Příjemným efektem po medové proceduře je velmi jemná pokožka.

 

KDY  JE  VHODNÉ  JÍT   NA    MEDOVOU  MASÁŽ?

 

KONTRAINDIKACE

 

 

HAVAJSKÁ MASÁŽ - LOMI LOMI

 

Havajská masáž je kouzelným smyslovým zážitkem. Spojuje relaxační masáž celého těla, tóny podmanivé hudby a exotických olejů. Speciální technika a taneční rytmus havajské masáže vyvolávají hluboký terapeutický účinek, který odstraní napětí, odbourá stres a nabije tělo i duši pozitivní energií. Snadno se tak odpoutáte od každodenní reality a soustředíte se jen a jen na sebe a svou relaxaci.

 

Havajská masáž se zaměřuje nejen na fyzický aspekt ozdravění lidského těla (stimulace krevního oběhu a lymfatického systému, podpora přirozené detoxikace těla, uvolnění kloubů, odstranění bolesti a stažení svalů.), ale také na rozvoj psychické a duchovní roviny.

 

Tato ojedinělá metoda je odpradávna praktikovaná na Havajských ostrovech a našla své základy ve stejnojmenném tradičním tanci, kde se jako hlavní prvek používá pohybů předloktí. (lomi lomi – havajsky předloktí)

 

 

INDICKÁ MASÁŽ HLAVY - ANTISTRESOVÁ

 

Indická masáž hlavy je jemné a léčivé ošetření hlavy, krku a ramen. Odstraňuje každodenní stres, bolesti hlavy a očí, napětí v ramenou, v krku a šíji, zlepšuje kvalitu vlasů, navozuje pocit duševní pohody a celkově fyzicky a psychicky harmonizuje organismus.

 

ÚČINKY

 

KONTRAINDIKACE